zde se nacházíte:
Úvod > Aktuálně > Ubytovací pokyny

Aktuálně

Ubytovací pokyny

NA VOLÁRNĚ***

 Vážení přátelé,

 děkujeme  za důvěru projevenou naší CK při výběru Vaší dovolené. Dovolte nám, abychom Vám předali několik užitečných rad a informací k Vámi vybranému pobytu.

 Poloha: Objekt je umístěn v turistické oblasti Volárna asi 2000 m od nově vybudované přehradní nádrže Slezská Harta. Region nabízí ideální podmínky pro rybáře (možnost celoročního rybolovu, rybářský mimo-pstruhový revír) a vyznavače vodních sportů. Na své si zde přijdou i milovníci houbaření, pěší turistiky, cyklo-turistiky - v okolí je několik cykloturistických tras.

Město Bruntál, které je vzdáleno pouze  15 km  umožňuje velké sportovní a kulturní vyžití.

Nabízí  bazén, koupaliště, saunu, bowling, squash, kino, divadlo, restaurace, pizzerie, diskotéky, zámek aj.

Vzhledem k výše uvedenému doporučujeme pobyt s autem. 

 Ubytování: Chalupa Volárna byla v roce 2011 kompletně zrekonstruována, zejména její interiéry. Rok poté dostala také novou fasádu. Dnes nabízí ubytování maximálně pro 16 osob (+2 přistýlky na vyžádání). Tři rodinné apartmány  pro 4 až 6 osob, mají každý dvě samostatné ložnice (z toho jedna průchozí) a vlastní sociální zařízení.  Domácí obuv sebou.

Stravování si klienti zajišťují buď  sami   nebo je v domě k dispozici moderní, plně vybavená kuchyně s jídelnou, společná  pro všechny tři apartmány.

Vybavení kuchyně: lednice, sporák, mikrovlnná trouba, varná konvice, myčka na nádobí, kuchyňské nádobí včetně hrnců, příborů apod. Čistící prostředky sebou.

 Za příplatek je možné zajistit snídaně, polopenzi nebo plnou penzi. Jídlo je podáváno v tzv. „Stodole", jedná se o zrekonstruovanou  budovu v areálu, mimo pokoje, což zajišťuje  klid pro ubytované. Bufet ve "Stodole" je plně vybaven  k přípravě jídel a podávání  nápojů a k příjemnému stylovému stolování.

Hosté mohou také posedět ve  vinném  sklípku. Mistnosti  se nachází v původních sklepích. V současnosti nabízí k posezení 26 míst ve dvou prostorách, které jsou vzájemně propojeny a vytápěny krbem.

 Klienti mohou dále využívat v uzavřeném dvoře bazén se slanou vodou  a venkovní posezení s ohništěm a grilem. Na zahradě je posezení pod přístřeškem a ohniště s grilovacím roštem. Topivo na gril nebo ohniště je možné zakoupit na místě. Na této druhé zahradě je k dispozici terasa, kterou mohou navštívit i neubytovaní, ovšem, mají zvláštní vchod. Pro děti je k dispozici houpačka, pískoviště a k zapůjčení stolní a míčové hry. Za příplatek možnost zapůjčení pramice.

 V domě je ústřední  topení a vytápění  v topné sezóně je zajišťováno plně automatickým kotlem na pevná paliva. Ubytovací část využívá společný bojler na 400 l.

Důležitá poznámka: Část objektu je využívána majitelem (samostatný vchod i zahrada).

Pobyt začíná po 15:00 hodině a končí do 10:00 hod. Objekt je nutné předat uklizený, včetně ohniště a zahrady. Osobní auta parkují před domem.

Na  mistě  je možnost zakoupení nealkoholických a alkoholických nápojů a tradičních domácích potravin a medu, suvenýrů a turistických známek.

Přísný zákaz dovozu vlastních sudů s pivem a kompresorů.

 Cena zahrnuje:

Ubytování na daný počet nocí, povlečení a ručníky (při ukončení pobytu sundat povlečení), spotřebu el. energie a vody, topení, parkování, Wi-fi, lehátka u bazénu, využití bazénu, zapůjčení sportovního vybavení , poplatek z pobytu.

 Povinné příplatky placené na místě:

Rekreační  poplatek 12 Kč / osoba od 12 let / noc, 6 Kč / dítě do 12 let / noc; závěrečný úklid

10 Kč / osoba / den. Povinností klienta je uklidit  kuchyňskou linku  a kamna,  vynesení odpadu z kuchyně i pokojů.– odpad se třídí!, zahradu, gril, ohniště a pískoviště.

Vratná kauce:   500 Kč / rodinný pokoj, 1 500 Kč / celý objekt.

Ostatní příplatky:  Domácí zvíře (malá plemena, jen na vyžádání), snídaně, večeře, polopenze. Osušky k bazénu 50 Kč / pobyt.

Poznámka:  Příplatky jsou hrazeny na místě v případě, že nebyly uhrazeny  na účet dle smlouvy.

 Výlety do okolí: Zámek a Muzeum Bruntál - 15 km, hrad Sovinec - 30 km, Rešovské vodopády - 30 km, bruntálské sopky: Venušina sopka - 17 km, Velký Roudný - poutní místo 5 km, Malý Roudný - 10 km, Uhlířský vrch - poutní místo 14 km, Červená Hora – 20 km, nejvyšší hora Jeseníků Praděd - 30 km, Velký Kotel - 30 km, lázně Karlova Studánka - 44 km, atd.

 Sport a zábava: Přímo v areálu je  bazén se slanou vodou, ručníky k bazénu sebou nebo půjčení za příplatek 50,00 Kč / pobyt, lehátka , houpačky a pískoviště pro děti, trampolína, stolní tenis, basketbalový koš,  volejbal, badminton, petang , kroket a další.

 Přehrada Slezská Harta – možnost koupání, zapůjčení šlapadel, rybolov; v letních měsících přívoz mezi Razovou a Roudnem; cykloturistické trasy, pěší turistika, houbaření. Asi 4 km od Volárny se nachází rekreační oblast Nová Pláň - zde je k dispozici koupaliště, tenisový kurt a restaurace. Pro zájemce je také možno zajistit projížďky na koních.

Rybářské povolenky na Slezskou Hartu: výdej "hostovských povolenek" je možný v Rybářském domě ČRS v Roudně.

 Příjezd k objektu: Olomouc – Šternberk, dále ve směru na Bruntál, za vesnicí Tylov odbočka ve směru na Novou Pláň, za obcí Nová Pláň následuje vesnička Volárna, ihned za místní cedulí po levé straně stoji daný objekt, viz foto.

Směr od Opavy  přes vesnici Bílčice,  dále přes obec Roudno. Projet vesnicí Volárna a poslední dům po pravé straně.

Cesta z Bruntálu, směr na Šternberk, za  vesnicí Valšov první odbočka do leva  směr Nová Pláň. První dům po levé straně za cedulí Volárna.

 Hájenka Na Volárně***, Volárna 120, Roudno, 79201 Bruntál

GPS souřadnice: 49.89194N, 17.48459E

 Prosím, kontaktujte jeden  den předem paní správcovou Ing. Annu Hladíkovou na telefonním čísle +420 777 760 502 nebo 503 o předpokládané hodině příjezdu. Na místě Vám předá klíče od objektu a ubytuje Vás na základě předloženého ubytovacího voucheru.

V případě potřeby můžete volat také DISPEČINK CK ROS.BR +420 777 760 030.


PŘEJEME VÁM KRÁSNÝ A SPOKOJENÝ POBYT

PLNÝ SLUNÍČKA A POHODY!